+90 224 280 75 00 info@akyapak.com.tr
"Yenilikçi Teknoloji" ile Makine Sektöründe 55. Yıl
Ana sayfa "Yenilikçi Teknoloji" ile Makine Sektöründe 55. Yıl

HABERLER

Nascc Fuarı 2019
11 NİSAN 2019
WIN Metalworking’deyiz
13 ŞUBAT 2017
  • yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil01
  • yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil02
  • yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil03
  • yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil03
yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil011 yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil022 yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil033 yenilikci-teknoloji-ile-makine-sektorunde-55-yil033

Küresel ekonomiye yön veren birçok alanda ileri teknoloji ürünleri ve çözümleri sunan Akyapak Makine, farklı alanlarda uzmanlaşmış teknik kadrosu, konusunda eğitimli çalışanları, Ar-Ge ekibi ve üst düzey yöneticileri ile sektöründe başarı ile 55’inci yıla ulaştı. 1962 yılında küçük bir ekip tarafından kurulan Akyapak Makine, 55. yılında 320 çalışanı ve üç farklı lokasyonda 25 bin metrekare kapalı alan üretim tesisi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Sektörünün önemli oyuncularından biri olarak Türkiye’ye değer kattıkları 55. yılı kutluyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Akyapak Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak; “ 55.yılımızı kutladığımız bu yıl, Akyapak Makine olarak Türkiye’nin ve dünyanın sektöründe bilinen kaliteli ve güven veren markaları arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. İç piyasada özellikle bükme grubumuzla %35‘ lik pazar payına sahibiz. Türkiye’nin en büyük silindir ve profil bükme makinelerini üreterek sac işleme sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Üretimimizin yüzde 80’i ile dünyanın 98 ülkesine ihracat gerçekleştirirken, Rusya ve Amerika ofislerimizle bölge pazarlarını yakından takip ediyoruz” dedi. Kuruldukları ilk günden itibaren gösterdikleri azimle, yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ederek dünya çapında tanındıkları bugünkü konumlarına geldiklerini söyleyen Levent Akyapak, 2016 yılını yaklaşık bin 500 adet makine üreterek geride bıraktıklarını ifade etti. NC ve CNC silindir, boru ve profil bükme makineleri, bombe sıvama ve bombe presleri, CNC profil, plaka ve flanş delme, oxy & plazma kesim makineleri ve kaynak çözümleri ile dünyada bir çok yapının üretim ve inşa süreçlerine imza attıklarını belirten Levent Akyapak sözlerine şöyle devam etti : “ Biz, Akyapak olarak ilkleri başarmayı seviyoruz. Türkiye’de bugüne dek üretilen en büyük silindir bükme makinesini üretmenin yanında yine hidrolik profil bükme de ürettiğimiz APK- 800 ile bir ilke daha imza atarak, bu alandaki uzmanlık, tecrübe ve teknolojimizi yeniden gözler önüne serdik.

Bu makinemiz 490 x 130mm lamayı zor yoldan 3 metre çapa, HEA-800 profilini yine zor yoldan 55 metre çapa bükebiliyor. Ülkemizin en büyük hidrolik profil bükme makinası olması özelliği taşıyan APK-800 modelimiz inşaattan enerji sektörüne kadar farklı bir çok sektörde çeşitli profillerin kıvrılmasına olanak sağlıyor ”.

Markalarının ABD, İngiltere, Almanya, Hindistan ve Çin’in de aralarında bulunduğu 23 ülkede tescilli olduğuna işaret eden Levent Akyapak, patent ve tasarım tescillerine sahip oldukları ürün gruplarının yanında 20’ye yakın Ar-ge projelerinin TÜBİTAK tarafından desteklendiğini anlattı. Türkiye’nin küresel rekabetçiliği için bir gereklilik olan Endüstri 4.0 sürecine yönelik de değerlendirmelerde bulunan Levent Akyapak şunları kaydetti: “Günümüzde dijital teknolojiler ile tetiklenen 4. Sanayi devrimi olarak da adlandırılan Endüstri 4.0 kavramı, ülkemiz ihracatının lokomotif sektörlerinden biri makineciler için de takip edilmesi ve bunun ötesinde Endüstri 4.0 ‘ın uygulayıcıları arasında yer alınması kaçınılmaz bir önemdedir. Biz de Akyapak olarak, ürün gruplarımızla Endüstri 4.0 uygulamalarına hazırız. Bir üretici olarak Sanayi 4.0’ı tetikleyen teknolojileri yakından takip ederek, kendi iş modellerimiz üzerindeki etkilerini, fırsatlarını ve uzun dönemli yol haritamızı çıkarıyoruz.”

GEREK DUYDUĞUNUZ KADAR OTOMASYON

Akyapak’ ın ürün gamı içerisinde yer alan ve dünyada sadece sayılı üretici tarafından üretilebilen CNC delik delme, markalama, kesme hatları hakkında da bilgi veren Levent Akyapak, ADM modellerinin hız, hassasiyet ve birleşik çözümler gerektiren çeşitli uygulamalar için tasarlandığını söyledi. 3 ADM 1200 makinesi ile sektördeki iddialarını vurgulayan Levent Akyapak, yatırımcıyı çok iyi anladıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti. “ Yatırımcı, ihtiyaçlarını karşılayacak doğru makineyi, doğru çözümü bulmak için çoğu zaman zorlu bir süreç yaşıyor. Full otomasyona yatırım yapmak işletmesinin karşılayabileceğinden daha büyük ve işlevsiz bir yatırım olabileceği gibi bu nokta da gerekli de olmayabilir. Fakat doğru çözümü seçebilirse, yatırım geri dönüşü de maksimize olacaktır. Akyapak olarak, müşterilerimizin üretimine katma değer sağlayacak, optimize edilmiş yüksek teknolojili çözümleri sunuyoruz.” Levent Akyapak, 3 ADM modelinin teknik özellikleri ile ilgili de sözlerini şöyle sürdürdü.

“3 ADM modeli güçlü, yüksek hızlı 3 adet servo motoru içeren, üç delik delme ünitesine ve her delme ünitesi üçüncü bir yan eksende hareket edebilme kabiliyetine sahiptir. Bu yan eksenler bir profili 500 mm strokunda sürmeden işleme olanağı tanır. Bu özellik profili efektif bir şekilde herhangi bir malzeme hareketi olmadan işlemenizi sağlar. Delik delme, diş çekme, frezeleme, markalama, havşa açma operasyonları profilin her bir yüzeyinde bağımsız olarak gerçekleştirilir. Böylece, maksimize edilmiş prosesler ile spindleların 3 eksende hareket etme kabiliyeti sayesinde makinenin ‘durma zamanı’ oldukça azaltılır. 3 ADM CNC Profil Delme Hattı malzeme yüklemeden işlenmiş parçaları tahliye etmeye kadar manuel müdahaleleri elemine ederek daha az iş gücü ile daha yüksek kapasite sağlar”

KAYNAK SEKTÖRÜNÜN BEKLENTİLERİNE AKYAPAK ÇÖZÜMÜ…

Sektörün beklentilerine cevap verebilecek en iyi ekipmanlardan oluşan kaynak çözümlerinin Akyapak’ın geniş üretim seçenekleri arasında yerini aldığı ifade eden Levent Akyapak, kaynak makineleri üretimlerinde kapasitelerini genişlettikleri de kaydetti. Özellikle kendinden ayarlı çeviriciler ile üreticilere büyük kolaylık sağladıklarını ifade eden Levent Akyapak, “ Döndürülen iş parçalarının çapının değişken olduğu durumlarda ideal bir çözüm sunan kendinden ayarlı çeviriciler tank, basınçlı kap, kule boruları, kazan, depo, reaktör, yakıt varilleri gibi dairesel parçaların döndürülmesinde kullanılıyor. Rüzgar kulesi, çelik konstrüksiyon, şase, araç kabini, basınçlı kap, tank, kazan, termosifon ve özel boru üreticileri, özel değirmen imalatçıları, maden makinesi fabrikaları ve tersaneler Akyapak’ın kaynak çözümleri ile zamandan ve emekten tasarruf ederek verimlilik ve kalitelerini artırıyorlar” ifadelerini kullandı.

BOMBE SANAYİ’NDE AKYAPAK BMB ve BMB-P

Bombe sanayi içerisinde yer alan bir çok farklı sektörün ihtiyaç duyduğu ürün gamı ile de pazarda yer aldıklarını hatırlatan Levent Akyapak, “Sanayide basınçlı ya da basınçsız, ince veya kalın cidarlı, silindirik, metal kapların taban ve tavanlarını kaplamada Akyapak’ın BMB ve BMB-P serisi ile gelen hassas taleplere süratle cevap verilebilir. LPG, LNG, akaryakıt, gıda, otoklav, reaktör sektörlerin ilk tercih ettikleri çözüm ortağıyız” dedi.

Akyapak’ın kendini sürekli yenileyen yapısıyla gelişmeye devam ettiğini ifade eden Levent Akyapak, firmalarını ilk tercihlerden biri yapan özelliklerin başında titiz kalite süreçleri, imalatta kullanılan her bir parçanın özenle denetimden geçirilmesi ve dünyaca markalaşmış malzemelerin kullanılmasıyla birlikte sipariş kabülden mamul montajına kadar geçen tüm süreçlerde aynı yüksek kalite, yüksek hız temeline oturan müşteri odaklı yaklaşım olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Bu sitede yer alan fotoğrafların tamamı temsilidir ve yeni üretilecek makinelerle birebir aynı görünümde ve özelliklerde olmayabilir. Akyapak, makine görünümlerinde ve özelliklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Metal bükme, delme, kesme makineleri ve kaynak çözümleri ile 6 kıtada 112 ülkeye ihracat yapan Bursa’nın en köklü üreticilerinden AKYAPAK 60. yılını kutluyor.


E-bülten listesine kayıt ol

İletişim

MERKEZ & FABRİKA

Hasanağa OSB Mah. HOSAB Sanayi Cad.
No: 62 Nilüfer
BURSA / TURKEY

Tel: +90 (224) 280 75 00
Faks: +90 224 280 75 01
Email: info@akyapak.com.tr

AKYAPAK USA

4007 W Alva Street Unit B Tampa, FL 33614

Tel: +1 (813) 351 7100
Email: info@akyapakusa.com
Web: www.akyapakusa.com

AKYAPAK RUSSIA

127238, Moscow, Dmitrovskoe Shosse, 71b, Office 216

Tel: +7 925 608 28 80
Email: russia@akyapak.com

Teknik Destek: 0850 221 58 69

© 2017-2022 Akyapak. All Rights Reserved.
Kariyer Gizlilik Bildirimi Bilgi Toplumu Hizmetleri KVKK Aydınlatma Metni Akyapak İlgili Kişi Başvuru Formu