+90 224 280 75 00 info@akyapak.com.tr
Akyapak, Türkiye’nin İlk ve En Büyük Yatay Hareketli Silindir Makinesini Üretti
Ana sayfa Akyapak, Türkiye’nin İlk ve En Büyük Yatay Hareketli Silindir Makinesini Üretti

HABERLER

Nascc Fuarı 2019
11 NİSAN 2019
WIN Metalworking’deyiz
13 ŞUBAT 2017
  • Akyapak, Türkiye’nin İlk ve En Büyük Yatay Hareketli Silindir Makinesini Üretti
  • Akyapak, Türkiye’nin İlk ve En Büyük Yatay Hareketli Silindir Makinesini Üretti
Akyapak, Türkiye’nin İlk ve En Büyük Yatay Hareketli Silindir Makinesini Üretti1 Akyapak, Türkiye’nin İlk ve En Büyük Yatay Hareketli Silindir Makinesini Üretti2

Makine sektörünün liderlerinden Akyapak, alanında bir ilki daha gerçekleştirdi. Ar-Ge çalışmaları neticesinde ülkemizin en büyük değişken geometrili silindir bükme makinesini üreten Akyapak, sevkini de gerçekleştirdi.

Metal bükme, delme, kesme makineleri ve kaynak çözümleri ile 6 kıtada 112 ülkeye ihracat yapan Bursa’nın en köklü üreticilerinden Akyapak, Ar-Ge çalışmalarıyla sektörde ilklere imza atmaya devam ediyor. Akyapak Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak, yurt içi ve dışında otomotivden savunma sanayine kadar birçok farklı sektöre hizmet sunduklarını ve sac işleme alanında dünyadaki en önemli üreticilerden biri olduklarını belirterek, “Son olarak geniş ürün gamımız içerisinde ayrı bir yere sahip olan hidrolik silindir makinelerinde bir ilki daha başardık. Ülkemizin en büyük değişken geometrili silindir bükme makinesini üreterek sevkini de gerçekleştirdik. Beton santrallerinde kullanılacak siloların yapımında tercih edilen AHV 880 modelini müşteriden gelen talep doğrultusunda özel olarak ürettik” dedi. Makinelerini ‘çok yönlü güç’ olarak tanımladıklarının altını çizen Levent Akyapak, şunları kaydetti:

“AHV değişken geometrik tasarımı ile güç ve üretim esnekliğini kombine ediyor. Üç top birbirinden bağımsız hareket ediyor. Üst topun dikey hareketi ve yan topların bağımsız yatay hareketiyle çeşitli iş parçaları için gerekli geometrik pozisyon sağlıyor. Maksimum kalınlıkta büküm için miller her iki yana simetrik bir şekilde açılabilirken, daha az düz uç için miller asimetrik şekilde pozisyonlanarak daha hassas büküm yapılabiliyor. AHV bu temel özellikleriyle üretimde esnekliğin gücünü sunuyor. AHV 880, 880mm üst top çapı ve 144 mm büküm özellikleriyle ülkemizde üretilen en büyük değişken geometrili silindir makinesidir.”

‘İş partnerlerimizin hedefleri doğrultusunda ürünler geliştiriyoruz’

Levent Akyapak, 50 yılı aşkın süredir iş partnerlerinin hedeflerine ulaşması için ürünler geliştirdiklerine işaret ederek, silindir büküm makinesi seçimindeki hassas noktalara değindi. Makine isimleri ve kapasite tablolarının kafa karıştırıcı hatta zaman zaman yanıltıcı olabileceği konusunda uyaran Levent Akyapak, “Özellikle ön-bükümlü ya da ön-bükümsüz kapasite konusuna dikkat çekmek istiyorum. Ön-büküm, bükülmüş sacın ucundaki düzlük miktarını azaltmak için uygulanan bir ön-işlemdir. Ön-büküm işlemi en yüksek gücü gerektirdiğinden, ön-büküm kapasiteleri büküm kapasitelerinden daha düşüktür. Dolayısıyla, örneğin malzeme kalınlığı 40 milimetre kapasiteli silindir büküm makinesi soruştururken, bunun neyi ifade ettiğinin farkında olmanız gerekiyor” şeklinde konuştu. Düz uçların uzunluğunun malzeme kalınlığının 1.5 ila 3.5 katı aralığına kadar değiştiğini söyleyen Levent Akyapak, sözlerine şöyle devam etti:

“Genişlik; silindir çapı, makine tipi, akma noktası, üst top çapı ve operatörün yetkinliği ile de ilintilidir. Tüm bunlar doğru makine tercihi için tam manası ile bilinmeli ve üretici firmadan bu konuda aydınlatıcı bilgi, ilgili dokümanlar ve tablolar talep edilmelidir. Akyapak olarak müşterilerimize tecrübemizle aynı zamanda bir danışman olarak da hizmet sunuyoruz.”

Üretiminin yüzde 75’ini ihraç ediyor

Levent Akyapak, firma olarak dünya genelindeki imajlarını pekiştirecek adımlar attıklarından da bahsederek, son olarak Akyapak USA ve Akyapak Russia yapılanmalarını oluşturup Chicago ve Moskova’da ofisler açtıklarını vurguladı. “Son 5 yıldır yüzde 75 ihracat odaklı üretim yapan Akyapak, dünyanın dört bir yanındaki değişik coğrafyalarda 98 ülkeye ihracat gerçekleştirdi” diyen Levent Akyapak, “Başta Almanya, Fransa, İngiltere olmak üzere ağırlıklı Avrupa ülkelerinin yanında Rusya, Çin, Hindistan, Endonezya, Brezilya ve İran gibi ülkeler ve bölgeler de pazarımız haline geldi. Müşterilerimize yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

20’ye yakın Ar-Ge projesi TÜBİTAK tarafından destekleniyor

Akyapak’ın ürünlerini dünyaya farklı markalarla pazarladığını belirten Levent Akyapak; sac, boru ve profil bükme makinelerinde Akbend; delik delme hatlarında Akdrill; kaynak çözümlerine yönelik de Akweld markaları olduğunu söyledi. Levent Akyapak, oxy ve plasma kesim makineleri ile bombe sanayi içerisinde yer alan birçok farklı sektörün ihtiyaç duyduğu ürün gamını ise yine kendi ana markaları olan Akyapak ile pazara sunduklarını vurguladı. “Farklı alanlarda uzmanlaşmış teknik kadromuz, konusunda eğitimli çalışanlarımız, Ar-Ge ekibimiz ve üst düzey yöneticilerimiz ile sektörümüzde 55’inci yıla ulaştık” diyen Levent Akyapak, sözlerine şöyle devam etti:

“1962 yılında küçük bir ekip tarafından kurulan Akyapak, bugün 320 çalışanı ve üç farklı lokasyonda 25 bin metrekare kapalı alan üretim tesisi ile faaliyetlerine devam ediyor. Firmamızı kurduğumuz günden bu yana gösterdiğimiz azimle, yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ederek dünya çapında tanınmayı başardık. Markalarımızı; ABD, İngiltere, Almanya, Hindistan ve Çin’in de aralarında bulunduğu 23 ülkede tescilledik. Patent ve tasarım tescillerine sahip olduğumuz ürün gruplarının yanında 20’ye yakın Ar-Ge projemiz TÜBİTAK tarafından destekleniyor. 2016 yılını yaklaşık bin 500 adet makine üreterek geride bırakırken, bugüne kadar piyasaya sunduğumuz makine sayısı 55 bine ulaştı. Türkiye’de bugüne dek üretilen en büyük silindir bükme makinesi ile birlikte Türkiye’nin en büyük hidrolik profil bükme makinesi de Akyapak imzası taşıyor.”

Bu sitede yer alan fotoğrafların tamamı temsilidir ve yeni üretilecek makinelerle birebir aynı görünümde ve özelliklerde olmayabilir. Akyapak, makine görünümlerinde ve özelliklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Metal bükme, delme, kesme makineleri ve kaynak çözümleri ile 6 kıtada 112 ülkeye ihracat yapan Bursa’nın en köklü üreticilerinden AKYAPAK 60. yılını kutluyor.


E-bülten listesine kayıt ol

İletişim

MERKEZ & FABRİKA

Hasanağa OSB Mah. HOSAB Sanayi Cad.
No: 62 Nilüfer
BURSA / TURKEY

Tel: +90 (224) 280 75 00
Faks: +90 224 280 75 01
Email: info@akyapak.com.tr

AKYAPAK USA

4007 W Alva Street Unit B Tampa, FL 33614

Tel: +1 (813) 351 7100
Email: info@akyapakusa.com
Web: www.akyapakusa.com

AKYAPAK RUSSIA

127238, Moscow, Dmitrovskoe Shosse, 71b, Office 216

Tel: +7 925 608 28 80
Email: russia@akyapak.com

Teknik Destek: 0850 221 58 69

© 2017-2022 Akyapak. All Rights Reserved.
Kariyer Gizlilik Bildirimi Bilgi Toplumu Hizmetleri KVKK Aydınlatma Metni Akyapak İlgili Kişi Başvuru Formu